Za medveďmi Malou Fatrou

podujatie pre verejnosť

Po prihlásení Vám zašleme podrobnejšie informácie na kontaktný email.

Fatranský spolok usporiada v tomto roku už druhé tradičné stretnutie záujemcov o veľké šelmy, predovšetkým medvede. V spoločných debatách počas prednášok aj pri vychádzkach do terénu sa nevyhneme širšej problematike ochrany prírody v národnom parku, ktorá v poslednom období dosť rezonuje ...

Kedy: 

Kde:

Ubytovanie:

Počet účastníkov:

Účastnícky poplatok:

Stravovanie: možnosť objednať raňajky (6 €), je možná aj príprava vlastného jedla v ubytovacom zariadení

Uplynulé ročníky "medvediarskych" stretnutí (2010 - 2014) potvrdili záujem verejnosti rozširovať si vedomosti o veľkých šelmách. Preukázalo to aj posledné stretnutie, ktoré sa konalo 26. - 28. apríla 2019. Tento záujem nás veľmi teší. Preto prichádzame s ponukou podeliť sa o najnovšie poznatky s touto "obávanou" šelmou. Ako už tradične, interpretované budú informácie o medveďoch z NP Malá Fatra a blízkeho okolia. Napriek tomu, mnohé z poznatkov možno zovšeobecniť na širšie územie súčasného výskytu medveďa na Slovensku.

Ak máte záujem rozšíriť si vedomosti a stráviť víkend v kolektíve ľudí s kladným vzťahom k prírode, urobiť tiež niečo pre svoje zdravie (turistika v Národnom parku Malá Fatra zameraná na problematiku ochrany územia ) neváhajte sa prihlásiť.

KOMU JE STRETNUTIE URČENÉ:

Patríte k ľuďom, ktorí sa neuspokoja so základnými informáciami? Chcete vedieť, do akej miery sú v našich podmienkach tieto zvieratá človeku nebezpečné? Kde a ako brložia, kedy sú v pohybe a kde bežne odpočívajú? Koľko a akých škôd v regióne spôsobili? Koľko ich bolo ulovených či zabitých dopravou? Koľko ich tu asi žije? Akými metódami sa zisťujú údaje o ich populácii? Ak áno, potom ste na správnom mieste :)

Bližšie propozície stretnutia budú zaslané prihláseným účastníkom na kontaktný email. Prihlasovať sa možno prostredníctvom prihlasovacieho formulára a to až do naplnenia počtu účastníkov (najneskôr však do 7. mája 2019). Počet účastníkov je limitovaný. Ak máte záujem, registráciu zbytočne neodkladajte.

Vďaka takýmto aktivitám môžeme čiastočne spolufinancovať publikačnú činnosť a terénny monitoring realizovaný v spolupráci so Správou NP Malá Fatra a rozširovať bázu poznatkov o medveďovi hnedom.

Upozorňujeme, že stretnutie nie je zamerané na priame pozorovanie medveďov v prírode.

Tešíme sa na stretnutie :)