Vitajte v národnom parku II

04.11.2018

Pred rokom sme na našej stránke uverejnili "fotoreportáž" o nevšedných možnostiach zážitkového turizmu v Národnom parku Malá Fatra https://www.malafatra.org/l/vitajte-v-narodnom-parku/.

Ako sme očakávali, príspevok mal slušný ohlas. Pritom sme nepovedali nič nové. Veci, ktoré vidia všetci všímavejší návštevníci národného parku. Prešiel rok, pribudli nové atrakcie ... Pozrime sa teda, kam sa uberá Národný park Malá Fatra v jubilejnom roku 2018. V roku, kedy "oslávil" svoju tridsiatku (1988 - 2018).

Národný park Malá Fatra ponorený v hmle. Čnejúce končiare Veľkého a Malého Kriváňa nás lákajú na návštevu. Pochopiteľne, niekde za stenou hustej hmly očakávame kus vzácnej a zachovalej prírody. Napríklad takej, ako je na obrázkoch nižšie.  

Ale toľkého šťastia, kde si príroda v národnom parku žije svojim životom sa dostáva necelým 20 % tohto územia. Zvyšná čas sa stáva skanzenom ukážok toho, ako si štát váži územia, ktoré v minulosti vyhlásil za národné parky.

Po peknej prechádzke plnej nevšedných zážitkov v Národnom parku Malá Fatra sa treba zo šoku osviežiť na horskej chate. Ešte pred tým, keď chcete využiť pohostinnosť, prejdite sa v okolí či tam nenájdete niečo takéto. Heslom by mohlo byť: "dajte si obed a pivo, znečisťovanie okolia je v cene ..."

Prepad kanalizácie do lesa. Hlavná vec, že ide biznis ...
Prepad kanalizácie do lesa. Hlavná vec, že ide biznis ...

Ak ste nestihli túto turistickú sezónu, môžete naozaj ľutovať. Dá sa však predpokladať, že podobné atrakcie tu budú aj v nasledovných sezónach. DOKEDY?!